Loading color scheme

O nas

Informacje o firmie Bascoglass

Firma Bascoglass jest technologicznym startupem z branży budowlanej, który w 2017 roku otrzymała dotację na projekt pod nazwą: „Bascoglass – wytrzymałe zbrojenie kompozytowe”. Jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, Oś Priorytetowa 1 Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej.

Jesteśmy zespołem doświadczonym w branży budowlanej, współpracujemy z kilkoma ośrodkami naukowymi i badawczymi w Polsce i zagranicą. Wprowadzamy innowacyjne rozwiązania dla branży budowlanej. Specjalizujemy się przede wszystkim w produkcji prętów kompozytowych.

Producent prętów kompozytowych z włókna szklanego

Pręty kompozytowe polegają na przeciąganiu włókien szklanych przez urządzenie, które mają za zadanie nasycenie wiązki włókien żywicą termoutwardzalną. W wyniku tego powstaje kompozyt składający się z dużej ilości pojedynczych włókien o układzie równoległym. Do produkcji prętów kompozytowych stosujemy włókna szklane najwyższej jakości. Przeznaczone są one do wykonywania zbrojenia w elementach betonowych. Jest to najlepszy wybór, ponieważ konstrukcje oraz warunki klimatyczne nie pozwalają na zastosowanie zbrojenia stalowego. Poza tym przy cenach niższych od najtańszego drutu na rynku stosowanego najczęściej przy zbrojeniu elementów ogrodzeniowych, a w szczególności przy zastosowaniu znormalizowanych stalowych prętów zbrojeniowych. Zapraszamy do współpracy i zakupu prętów kompozytowych z włókna szklanego.

Zalety prętów kompozytowych

Z pewnością pręty kompozytowe są dużo tańsze niż stalowe. Waga zbrojenia jest 9 razy mniejsza niż w przypadku prętów stalowych. Wytrzymałość jest zachowana ta sama, a koszty transportu są dużo niższe. Ten sprzęt znacznie skraca realizację prac na obiekcie budowlanym. Zapewniają minimalną przewodność cieplną, która jest 100-krotnie niższa od stalowego, a więc nie przewodzi ciepła. Tym samym obniża koszty eksploatacyjne obiektu. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w budownictwie domów pasywnych. Pręty kompozytowe są wydajne w użyciu, ponieważ rozszerzalność termiczna zbrojenia kompozytowego jest porównywana do betonu, a więc po wpływem zmian temperatury eliminują koszty napraw podczas zużycia obiektu.

Pręty kompozytowe nie wymagają konserwacji, ponieważ są odporne na korozję. Ponadto są mrozoodporne i nie tracą swoich właściwości nawet w przypadku silnych mrozów. Wykonanie zbrojenia eliminuje powstawanie odpadów i zakładek, co znacznie obniża koszty zużycia materiałów. Nie ulega wątpliwości, że są one łatwe w transporcie, a ich niewielka waga pozwala obniżyć jej koszty. Zdecydowanie jedną z większych zalet prętów kompozytowych jest eliminacja stali ze zbrojenia, co znacznie obniża koszty zakupu i naprawy narzędzi do cięcia betonu. Pręty kompozytowe to przede wszystkim długa żywotność (nawet 2-3-krotna).

Dodatkowe cechy prętów kompozytowych

Pręty kompozytowe to najlepszy wybór, ponieważ nie ma konieczności prostowania drutu. Po rozwinięciu zawsze powraca do pierwotnego kształtu. Stosując pręty kompozytowe nie ma potrzeby spawania do łączenia drutu. Można je łączyć z klejem lub opaskami zaciskowymi. Ponadto dużo mniejsza masa przy wyższej wytrzymałości na rozciąganie (szpula 800m waży około 20kg) przez, co można ją przenieść ręcznie bez konieczności stosowania specjalistycznych maszyn. Pręty kompozytowe mogą być dostarczane w szpulach do 1000mb, w odcinkach o ustalonych wymiarach lub gotowych połączonych ramkach na podstawie indywidualnego zamówienia.